روغن مناسب EF7

براساس دفترچه راهنمای خودرو سمند، بهترین روغنی که می‌توان در موتورهای EF7 ایران خودرو استفاده کرد، روغن 10w40 است .

در مجموع با توجه به مشخصات فنی موتور و حجم آن روغن های با گرانروی 10w40 مناسب موتور EF7 میباشند که در این بین موتور های EF7-TC یا همان EF7 توربو شارژ و EF7  دو گانه سوز هم از این قاعده مستثنی نیستند و همان گرانروی 10w40 برایشان مناسب است.

در بحث مربوط به شاخص کیفی نیز طبق دفترچه کارخانه برای موتور های EF7 تنفس طبیعی باید از روغن های با شاخص کیفی SJ یا بالاتر استفاده شود و برای موتور های EF7-TC از روغن موتور های با شاخص کیفی  SL یا بالاتر استفاده کرد . ولی به جهت بالا بردن عمر موتور و بالا بردن سطح کیفی روغن کاری موتور خودرو ، ما به شما استفاده از روغن موتور های با شاخص کیفی SM و SN را پیشنهاد میکنیم .

در رابطه با روغن کم کردن موتور های EF7 باید به این موضوع اشاره کرد که کم کردن روغن موتور تا مقدار 200 میلی لیتر ( 0.2 لیتر ) در هر 1000 کیلومتر امری طبیعی است و از این بابت جای نگرانی نیست ، ولی اگر مقدار روغن کم شده بیشتر از 200 میلی لیتر به ازای هر 1000 کیلومتر بود باید هر چه سریعتر به تعمیرگاه های معتبر برای بررسی علت آن مراجعه کنید .

در خصوص تعویض دوره ای روغن موتور ، موتور های EF7 مقدار مسافت توسیعه شده توسط کارخانه 10.000 کیلومتر میباشد که اگر ساکن شهر های پر تردد و دارای ترافیک سنگین هستید توسیعه ما به شما این است که زودتر از مسافت گفته شده به فکر تعویض روغن موتور خودرو خود باشید زیرا در شهر های پر ترافیک همچون تهران عمر مفید روغن موتور قبل از پیمایش 10.000 به پایان میرسد و خاصیتش را از دست میدهد .

نکات مهم :

  •  تعویض روغن موتور در فواصل کوتاه تر بسیار بر سلامت موتور خودرو اثر گذار است و کمک میکند که موتور خودرو شما همواره تمیز باشد و از شر رسوبات و جرم های مضر در امان باشد .
  • در هنگام تعویض روغن حتما نسبت به تعویض فیلتر روغن نیز اقدام کنید .
  • به هیچ عنوان از روغن موتور های با گرید 20W-50 استفاده نکنید زیرا این کار میتواند آسیب های جدی به موتور خودرو شما وارد کند .
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

بررسی خودرو آریا
وبلاگ
reza ehsani

بررسی کامل خودرو آریا

بررسی کامل خودرو آریا: خودرو آریا که در سال ۱۳۹۹ از آن رونمایی شد یک خودرو دیگر از ناوگان دومین خودروساز کشور می باشد. شرکت

ادامه مطلب ...
ضد سرقت کردن درب صندوق خانواده خودرو های دنا
خدمات مجموعه آپگریدر
مدیریت آپگریدر

ضد سرقت کردن صندوق دنا

در این مقاله به کمک آموزش تصویری همراه شما هستیم تا ضعف امنیتی درب صندوق خانواده خودرو های دنا را بر طرف کنیم . این

ادامه مطلب ...
پولی سبک سازی شده
تیونینگ موتوری
مدیریت آپگریدر

پولی سبک چیست ؟

از دهه های قبل تا به امروز همیشه تیونر ها و افراد علاقه مند به تقویت خودرو به دنبال قدرت بیشتر در زیر کاپوت خودروی

ادامه مطلب ...
پرداخت هزینه ارسال درب منزل

پرداخت هزینه ارسال هنگام دریافت سفارش

ضمانت بازگشت وجه

تضمین برگشت وجه تا 48 ساعت

ارسال به سراسر ایران

ارسال به تمام نقاط کشور

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان در ساعات کاری